Skip to content

Starplast OÜ

VKM Trading OÜ on asutatud 2007. aastal kahe ettevõtte, Senderlen OÜ ja Starplast OÜ, ühendamise järgselt. Starplast OÜ tegeles PET taara tootmisega 1997. aastast, Senderlen OÜ 1999. aastast.

Ettevõttest VKM Trading OÜ

VKM Trading OÜ on asutatud 2007. aastal kahe ettevõtte, Senderlen OÜ ja Starplast OÜ, ühendamise järgselt.

Starplast OÜ tegeles PET taara tootmisega 1997. aastast, Senderlen OÜ 1999. aastast.

VKM Trading OÜ omab pikaajalist kogemust plasttaara tootmises järgmistes valdkondades: toiduainetetööstus – veed, mahlad, piimatooted, toiduõlid, gaseeritud ja gaseerimata karastusjoogid, alkohoolsed joogid jt.

kodu- ja autokeemia – puhastus- ja desinfitseerimisvahendid, süütevedelik, lambiõlid jt.

Soovi korral aitame klienti täiesti unikaalse pressvormi disainimisel ja valmistamisel.

Miks just meie ?

VKM Trading OÜ on täna ainus ettevõte Eestis, kes tegeleb PET taara tootmisega nii laias sortimendis. Aastatepikkune kogemus on toonud kvaliteedi ja usaldusväärsuse, mida kinnitavad ISO 9001 ja ISO 14001 sertifikaadid.
Väga oluliseks peame UN sertifikaadi kinnitamist 1L läbipaistvale ja mustale plastpudelile. UN sertifikaati omab Eestis ainult VKM Trading OÜ ja see võimaldab meie koostööpartneritel nii Eestis kui väljaspool ohutult turustada ja transportida tuleohtlikku vedelikku.

PET taara ohutus toiduainete pakkimiseks on tagatud regulaarsete testidega Terviseameti kesklaboris Tallinnas, Paldiski mnt. 81

Графика-1

Toode

Meie toode

Oleme spetsialiseerunud ainult PET taara (0.1L – 10L) tootmisele.

Toodetud plasttaarale pakume PP korke ja sangasid.

Lisaks kohapeal toodetud PET taarale pakume:

HDPE kanistridPET purgidPET preformid e. toorikudPP korgid, kaaned ja sangadPersonaalse pressvormi disainimine ja valmistamine
20201016_141317

Tootmisprotsess

Kuidas toimub tootmisprotsess?

PET taara tootmine algab tooraine ostmisega. VKM Trading OÜ kasutab selleks Leedus toodetud preforme. Seejärel valime rohkem kui 100 pressvormi hulgast sobiliku disainiga vormi, mille tehnik monteerib automatiseeritud pudelipuhumise masinasse. Kui on soov omada põnevat ja ainulaadset pudeli kuju, siis aitame uue pressvormi valmimisel. Võtke meiega ühendust info@starplast.ee)

DSC_0413

Polüetüleentereftalaat

Mis on PET?

PET pudelid patendeeriti 1973. aastal ja 1977. aastal alustati nende tööstusliku ümbertöötlemisega. PET taara laialdane kasutuselevõtt oli tingitud soodsast hinnast ja praktilisusest. Keskkonna säästlikkusele mõeldes pööratakse suurt tähelepanu kasutatud PET taara kogumisele ja ümbertöötlemisele. Samas peab märkima, et suure osa saastematerjalist moodustavad lühikese elueaga plasttooted.
Maailmas toodetakse iga sekund 20 000 plastpudelit, millest suurem osa hiljem ümbertöödeldakse.
Statistika järgi on Eestis aastatel 2012 – 2015 kogutud ligi 90% plasttaarat, millest suur osa suunatakse ümbertöötlemisele

IMG_2902

Meie partnerid